Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Mám si pořídit chytrou kliku nebo chytrý zámek?

Cítíte, že nadešel čas pro sofistikovanější otevírání dveří, než je klasický klíč s klikou, ale vůbec se v problematice chytrých klik a chytrých zámků nevyznáte? Pokusíme se vám vysvětlit, v čem je vlastně rozdíl?
Chytrou kliku nebo chytrý zámek 1 (1)

1) Chytrá klika: poslouží dobře těm z vás, co hledají designové a sofistikované řešení pro otevírání dveří, přičemž slovo otevírání je v tomto případě obzvláště důležité. Chytrá klika zablokuje zobáček u dveří, čímž znemožní vstup, ale dveře neuzamkne na zámek.

Chytrá klika může mít otvor na klasický cylindrický zámek s klíčem, kterým můžete dveře uzamknout manuálně (pokud hledáte více sofistikované řešení – tedy kombinaci chytré kliky s automatickým zamykáním, přečtěte si prosím článek zde).

Chytrá klika zablokuje zobáček zadlabávacího zámku (2)

Kdy se může hodit chytrá klika:

  • chci zachovat stávající cylindrickou vložku, kvůli potřebě používat stejné klíče a třeba zachovat úroveň bezpečnosti co stávající cylindrická vložka nabízí
  • chci kompaktní a hezké řešení, které velikostí a designem odpovídá standardnímu kování
  • je pro mě důležitá rychlost a jednoduchost odemčení – vhodné na frekventovaná místa a časté použití

2) Chytrý zámek: zvládne uzamknout a odemknout dveře stejně jako standardní klíč přes cylindrickou vložku (stejně jako klika mnoha různými sofistikovanými způsoby jako např. PINem, aplikací, otiskem prstu atd.) Není však součástí celého dveřního kování včetně kliky. Chytré zámky je třeba zkombinovat s klasickou klikou.

Chytrá klika zablokuje zobáček zadlabávacího zámku (3)

Kdy se může hodit chytrý zámek: 

  • na dveřích, u kterých je důležité zachovat stávající kování
  • u dveří, které je třeba vždy zamykat stejně jako dříve klíčem
  • u dveří, které nemají standardní rozteč zadlabacího zámku 72/90/92 mm. 

Pokud hledáte chytré, robustní a designové řešení, které zablokuje/odblokuje vstup do vašich prostor, doporučujeme chytrou kliku. Pokud naopak trváte na chytrém řešení, které uzamkne vaše dveře na západku, vyberte některý z naší nabídky chytrých zámků.