Sleva až 30% na všechny chytré zvonky

Chytrá klika, co zvládne zamknout dveře i na zámek?

Zadlabávací zámekChytrá klika zvládne každé dveře v podstatě "zabouchnout" - tzn. zablokovat střelku tak, aby při zmáčknutí kliky nedošlo k otevření dveří. Pokud vám tento systém nestačí a rádi byste chytrou kliku doplnili také o funkci automatického uzamčení dveří na zámek, bude třeba chytrou kliku zkombinovat se samozamykacím zadlabávacím zámkem s panikovou funkcí (nejdená se o chytré zámky z naší nabídky). Tento zámek můžete zakoupit v provedení mechanickém nebo elektronickém. Výhody i nevýhody obou variant vám popíšeme níže:

1) Mechanický zadlabávací samozamykací zámek v kombinaci s chytrou klikou 
Mechanický samozamykací zámek nepotřebuje žádnou elektroinstalaci. Nebudete tedy ke dveřím tahat žádný elektrický kabel. V momentě,  dveře zavřete, chytrá klika zablokuje střelku ve dveřích. Pokud chcete dveře chytrou klikou i zamknout, postačí kliku lehce přizvednout nahoru. Na základě tohoto pohybu klika aktivuje samozamykací zámek a ten dveře uzamkne. Pro automatické odemčení je třeba zadat zvolený bezpečnostní prvek pro otevření (PIN, otisk prstu, aplikace, atd.) a následně klika kromě odblokování střelky také odemkne. Výhodou kombinace chytré kliky a klasického zadlabávacího  samozamykacího zámku s funkcí paniky je snadná instalace bez nutnosti zásahu do elektroinstalace. Nevýhodou pak je, že po uzavření nedojde k uzamčení automaticky, ale pro uzamčení je třeba dát signál aktivním přizvednutím kliky nahoru. 

2) Elektronický zadlabávací samozamykací zámek v kombinaci s chytrou klikou
Elektronický samozamykací zámek poskytne naprosto pohodlné a automatizované uzamčení vašich dveří. Nemusíte dávat žádný pokyn klikou, dveře se zkrátka po zavření automaticky uzamknou. Pro automatické odemčení je třeba zadat zvolený bezpečnostní prvek pro otevření (PIN, otisk prstu, aplikace, atd.) a následně klika kromě odblokování střelky také odemkne. Daní za toto sofistikované řešení je vyšší cena  elektronického zadlabávací samozamykacího zámku s panikovou funkcí. Dále je třeba mít na paměti, že elektronický samozamykací zámek potřebuje ke svému chodu přívod elektrické energie, tzn. elektrický kabel. 

Jak vybrat samozamykací zámek s funkcí paniky? 
Výběr velmi záleží na tom, jakým způsobem funguje zamykání dveří, které chcete novým zámkem opatřit. Má klasické kování se západkami nebo se dveře zamykají díky podélným lištám v celých dveřích atd.  

Někdy postačí "pouze" chytrý zámek
Pokud máte zájem o zamykání dveří na zámek a naopak nepotřebujete designové řešení ani zablokování střelky na dveřích, pak doporučujeme zakoupit pouzy chytrý zámek z naší nabídky. Chytrý zámek dveře uzamkne na západku a lze jej také odemykat nejrůznějšími způsoby stejně jako kliku.