Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

3 tipy, jak ušetřit s chytrou zásuvkou

Pořídili jste si chytrou zásuvku a chcete vědět, jak díky ní docílíte kýžené úspory? Poradíme vám, co s pomocí chytré zásuvky sledovat či jak regulovat spotřebu energie pomocí mobilní aplikace.

3 tipy jak uspořit s chytrou zásuvkouJednoduchá instalace chytré zásuvky

Chytré zásuvky skrývají mnoho výhod. Tou největší je bezesporu fakt, že nevyžadují žádný zásah do elektrických rozvodů. Začít vytvářet chytrou domácnost tak můžete klidně hned teď. Konkrétně chytrou zásuvku totiž můžete uvést do provozu během pár minut – stačí ji zapojit do již existující zásuvky, připojit k WiFi a spárovat s aplikací ve vašem chytrém mobilním telefonu.

Dokonalé načasování

Prvním tipem, se kterým můžete ušetřit nemalé částky, je načasování spouštění i vypínání spotřebičů v určený čas. Pokud chcete mít například v kanceláři teplo ihned po vašem příchodu, nastavte si spínání přímotopu na pár minut minut předtím, než do kanceláře vstupujete. Myslet nemusíte ani na jeho vypínání – jednoduše si jej přednastavíte pomocí aplikace.  

Mějte spotřebu energie pod kontrolou

chytrá zásuvka2Dalším způsobem, jak využít chytrou zásuvku naplno, je sledování spotřeby energie. To dokáže třeba BOT Chytrá zásuvka S1 s měřením spotřeby. I zde zůstaneme u zmíněné aplikace v chytrém telefonu. Právě v ní můžete sledovat, zda se údaje neliší od těch, jež zaručují výrobci, dále třeba nastavovat limity jednotlivým zařízením nebo jen zjišťovat, kde je dobré začít šetřit.

Ovládejte spotřebiče na dálku

Pomocí spárovaných zásuvek s aplikací můžete klidně z pohodlí pohovky sledovat, které spotřebiče jedou na plné obrátky. Vy je tak můžete na dálku komfortně vypnout. Nechali jste rozsvíceno na chodbě, ale nechce se vám vstávat z postele? Ani to není žádný problém – jednoduše zhasněte pomocí mobilu. Pokud odjíždíte na dovolenou, můžete dokonce rozsvěcovat pravidelně například lampu v ložnici. To může ochránit váš dům před nevítanými hosty, kteří by si snad váš dům v době vaší dovolené mohli vytipovat.

Možná už jste si jisti, že chytrá zásuvka je to, co váš domov potřebuje. Ještě více se ale můžete dočíst v článku Proč si pořídit chytrou zásuvku?