Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Proč si pořídit chytrou zásuvku

Důvodů proč si pořídit chytrou zásuvku může být více od těch praktických po ty hravější. Chytrá zásuvka jednoduše a rychle promění vaše klasická zařízení a spotřebiče a přiblíží vás tak k inteligentnější domácnosti. Zásuvka vám může pomoci s šetřením a kontrolou spotřeby energie, s nastavením časového spuštění nebo vypnutí spotřebiče nebo vám pomůže na dálku daný spotřebič vypnout a zapnout. 

Chytra zasuvka

Ovládání přes mobilní aplikaci

Ovládání chytré zásuvky je jednoduché a intuitivní. Nabízí možnosti přímého zapnutí a vypnutí spotřebiče, nastavení přesného času, kdy se spotřebič má vypnout a nastavení odpočítávání za jak dlouho se má daný spotřebič vypnout. Nabízí také sledování spotřeby elektrické energie - aplikace poskytuje i souhrn spotřeby za určité časové období. Chytrých zásuvek můžete mít v domácnosti více a jednotlivě je v mobilní aplikaci spravovat.

Šetření energie a kontrola spotřeby

Díky časovému nastavení můžete jednotlivé zařízení automaticky spouštět nebo vypínat. To vám může například pomoci snížit spotřebu energii u spotřebičů, které mohou být v noci odpojeny od elektrické energie, jako např. televize nebo počítač. Budou ale opět připraveny v okamžik, kdy je pravidelně používáte. Velké úspory energie lze dosáhnout v místnostech, kde máte elektrické topení a nastavení času, kdy se má vypnout nebo zapnout může mít velký dopad na finální účet za elektřinu.

Další výhoda je sledování spotřeby elektrické energie u daných spotřebičů, buď jako kontrola údajů, které udává výrobce nebo motivace v rámci úspor, nastavit si limity spotřeby u jednotlivých zařízení a snižovat tak např. frekvenci používání.

Časování spuštění a vypnutí spotřebiče, a to i na dálku

Jako příklad pro časování zapnutí spotřebiče lze využít varnou konvici. Konvici stačí večer napustit vodou, poté konvici zapnout a na konec vypnout chytrou zásuvku dřív, než se konvice zapne. Poté v mobilní aplikaci nastavíte spuštění chytré zásuvky ve stejný okamžik jako váš budík a může to tak být pro vás další důvod vstávat na čas. Stejně tak lze například nastavit vypnutí lampičky v ložnici - pokud člověk občas usne a lampička je stále zapnutá, lze nastavit čas, kdy se chytrá zásuvka pokaždé vypne a v noci vás tak světlo už nebude probouzet. Využití je samozřejmě mnohem více, stačí si jen promyslet v jaké oblasti by vám zásuvka mohla pomoci.

Zvýšení komfortu v domácnosti

Chytrou zásuvkou si můžete zvýšit pohodu v domácnosti a na dálku vypínat například lampičku v rohu místnosti nebo ve vedlejším pokoji a nemusíte díky tomu vstávat ze zahřáté postele. Stejně tak můžete na dálku vypnout a zapnout rádio nebo třeba televizi. 

Jednoduchá instalace

Instalace chytré zásuvky je velice jednoduchá. Stačí ji zapojit do zásuvky ve stěně, připojit na WIFI síť a nainstalovat mobilní aplikaci, kterou s danou zásuvkou propojíte. Celá instalace s nastavením vám nezabere více než 15 minut a poté už můžete začít zjišťovat, jaké výhody chytrá zásuvka má.