Mini powerbanka ZDARMA k nákupu nad 2500 Kč

Proč si pořídit chytrou zásuvku

Důvodů proč si pořídit chytrou zásuvku může být více od těch praktických po ty hravější. Chytrá zásuvka jednoduše a rychle promění vaše klasická zařízení a spotřebiče a přiblíží vás tak k inteligentnější domácnosti. Zásuvka vám může pomoci s šetřením a kontrolou spotřeby energie, s nastavením časového spuštění nebo vypnutí spotřebiče nebo vám pomůže na dálku daný spotřebič vypnout a zapnout. 

Chytra zasuvka

Ovládání přes mobilní aplikaci

Ovládání chytré zásuvky je jednoduché a intuitivní. Nabízí možnosti přímého zapnutí a vypnutí spotřebiče, nastavení přesného času, kdy se spotřebič má vypnout a nastavení odpočítávání za jak dlouho se má daný spotřebič vypnout. Nabízí také sledování spotřeby elektrické energie - aplikace poskytuje i souhrn spotřeby za určité časové období. Chytrých zásuvek můžete mít v domácnosti více a jednotlivě je v mobilní aplikaci spravovat.

Šetření energie a kontrola spotřeby

Díky časovému nastavení můžete jednotlivé zařízení automaticky spouštět nebo vypínat. To vám může například pomoci snížit spotřebu energii u spotřebičů, které mohou být v noci odpojeny od elektrické energie, jako např. televize nebo počítač. Budou ale opět připraveny v okamžik, kdy je pravidelně používáte. Velké úspory energie lze dosáhnout v místnostech, kde máte elektrické topení a nastavení času, kdy se má vypnout nebo zapnout může mít velký dopad na finální účet za elektřinu.

Další výhoda je sledování spotřeby elektrické energie u daných spotřebičů, buď jako kontrola údajů, které udává výrobce nebo motivace v rámci úspor, nastavit si limity spotřeby u jednotlivých zařízení a snižovat tak např. frekvenci používání.

Časování spuštění a vypnutí spotřebiče, a to i na dálku

Jako příklad pro časování zapnutí spotřebiče lze využít varnou konvici. Konvici stačí večer napustit vodou, poté konvici zapnout a na konec vypnout chytrou zásuvku dřív, než se konvice zapne. Poté v mobilní aplikaci nastavíte spuštění chytré zásuvky ve stejný okamžik jako váš budík a může to tak být pro vás další důvod vstávat na čas. Stejně tak lze například nastavit vypnutí lampičky v ložnici - pokud člověk občas usne a lampička je stále zapnutá, lze nastavit čas, kdy se chytrá zásuvka pokaždé vypne a v noci vás tak světlo už nebude probouzet. Využití je samozřejmě mnohem více, stačí si jen promyslet v jaké oblasti by vám zásuvka mohla pomoci.

Zvýšení komfortu v domácnosti

Chytrou zásuvkou si můžete zvýšit pohodu v domácnosti a na dálku vypínat například lampičku v rohu místnosti nebo ve vedlejším pokoji a nemusíte díky tomu vstávat ze zahřáté postele. Stejně tak můžete na dálku vypnout a zapnout rádio nebo třeba televizi. 

Jednoduchá instalace

Instalace chytré zásuvky je velice jednoduchá. Stačí ji zapojit do zásuvky ve stěně, připojit na WIFI síť a nainstalovat mobilní aplikaci, kterou s danou zásuvkou propojíte. Celá instalace s nastavením vám nezabere více než 15 minut a poté už můžete začít zjišťovat, jaké výhody chytrá zásuvka má.