Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Vánoční inspirace na provoněný byt – jak vybrat aroma difuzér?

Milujete vánoční atmosféru a byt provoněný jehličím a cukrovím? Také se u Vás o Vánocích střídá jedna návštěva za druhou a Vy toužíte po tom, aby se u Vás cítili jako ve vánoční pohádce? Rad a tipů o tom, jak provonět byt o Vánocích, již bylo napsáno mnoho.

Za nás jsou nejpohodlnější a Vánoční inspirace na provoněný byt – jak vybrat aroma difuzérnejefektivnější variantou aroma difuzéry v kombinaci s esenciálními oleji, které pomohou u vás doma vykouzlit dokonalou vánoční atmosféru. Nejen, že potěší moderním a elegantním designem, ale skvěle nahradí ne zrovna bezpečné aroma svíčky, které každoročně a v nemalém množství zaměstnávají hasiče. 

Není to jen o vůni, rozhoduje také design

Kromě bezpečnosti je to právě design, který osloví snad každého milovníka interiérových doplňků. I na Vánoce se stane aroma difuzér top interiérovýmBOT Smart aroma difuzér SDC1 - bílá a světle hnědé dřevo 100ml_1 doplňkem a nebude nijak narušovat celkový vzhled a atmosféru bytu. Právě naopak. Keramické difuzéry jemně podtrhnou prostory s minimalistickým designem, tmavé kovové difuzéry s mexickými ornamenty, stromy života či jinými zajímavými obrazci se budou skvěle vyjímat v bytech laděných BOT aroma difuzér SDM1 motiv strom - černá 300mldo svěžích a mladistvých tónů. Pro konzervativnější typy jsou pak na trhu elegantní aroma difuzéry klasických tvarů v dekorech dřeva. Vzhled difuzérů lze vybírat také podle příležitosti. Pro oslavu se hodí hravé designy připomínající ohňostroj, pro romantickou schůzku jsou zase jako stvořené difuzéry se srdíčky atd. Zkrátka ať už je Váš interiér jakýkoliv, z široké nabídky difuzérů si jistě vyberete.

Jaký je rozdíl mezi aroma lampou a aroma difuzérem?

Aroma lampa využívá k odpařování olejů jednoduchý princip zahřátí misky s vodou a vonnými oleji nad plamenem čajové svíčky. Výhodou aroma lampy je romantický pohled na plápolající plamen, nevýhodou však může být poměrně vysoká spotřeba čajových svíček, nebezpečí vzplanutí nebo dokonce popálení. Nepotěší ani fakt, že při používání aroma lampy je třeba neustále kontrolovat, zda je v misce nad plamenem stále dostatečné množství tekutiny.srdce

Ultrazvukový aroma difuzér využívá k odpařování olejů technologii ultrazvukové difuze k zamlžení místnosti éterickými oleji. Inteligentní difuzér funguje tak, že vytváří 360° ultrazvukové frekvence, které okamžitě atomizují molekuly vody a oleje do vzduchu. Výhodou těchto aroma difuzérů je bezpečnost a šetrné odpařování éterických olejů. Na rozdíl od obyčejných aroma lamp, které zahřejí tyto oleje nad plamenem, nedochází u aroma difuzérů ke znehodnocení olejů působením vysokých teplot, čímž jsou maximalizovány účinky aromaterapie. Aroma difuzéry také disponují senzory kontrolujícími dostatečnou zásobu tekutin v nádobce a v případě, že je nádobka prázdná, se automaticky vypnou. Nevýhodou aroma difuzérů může být jejich potřeba elektrické energie, nicméně jejich spotřeba je velmi nízká a existují i typy, které jsou na baterie. Další nespornou výhodu je možnost regulace síly vodní mlhy. Designoví nadšenci pak budou nadšeni z možnosti nastavení barev osvětlení.

Materiály aroma difuzérů

Ultrasonické nebo ultrazvukové aroma difuzéry se vyrábí v obrovském množství variant a designů. Nabídka je tak široká, že si zcela jistě vybere i ten nejnáročnější perfekcionista. Vybírat můžete z různých velikostí a použitých materiálů. V nabídce jsou difuzéry kovové, keramické, s dekorem dřeva, plastové a netradiční atd.

Klasický nebo chytrý aroma difuzér?

Na první pohled se může zdát, že mezi těmito typy není žádný rozdíl. Opak je však pravdou. Oproti klasickému aroma difuzéru je jeho chytrýchytrý aroma difuzér BOT bráška opravdu užitečný společník. Chytré aroma difuzéry se dají ovládat na dálku za pomocí mobilního telefonu. Můžete načasovat jejich spuštění, takže Vaše domácnost bude krásně provoněná již při Vašem příchodu domů nebo při probuzení. Velice často lze načasovat i dobu chodu, takže se nemusíte obávat, že přístroj zapomenete vypnout. A teď něco pro opravdové lenochy :-). Některé typy chytrých difuzérů jsou kompatibilní se systémy Google Assistant nebo Amazon Alexa. Po jejich spárování s těmito systémy se pak dají ovládat také hlasem.

Pokud toužíte po tom, mít pohádkové Vánoce plné dobré nálady a příjemné atmosféry, rozhodně nepodceňujte sílu vůní a aromaterapie. Ne každý touží po tradičních vánočních vůních. Proto by pro milovníky alternativ mohly být vhodné ajurvédské aroma oleje, které nejen že provoní prostory, ale také jsou spojovány s tradičním indickým léčebným systémem. 

Způsobů, jak o Vánocích provonět byt je mnoho. Od sušení kůry citrusů, přes pečení perníčků až po aromaterapii. Tak proč si nezjednodušit život? Provonět byt pomocí vonných olejů s využitím aroma difuzérů je přece tak snadné!