Proč si vlastně pořídit chytrou rychlovarnou konvici?

konvice bez víkaRychlovarná konvice je skvělým pomocníkem pro všechny milovníky horkých nápojů. Obzvláště milovníci čaje si dají při jejím výběru značně záležet. V jejich případě totiž nejde jen o design, ale také o správné funkce, které usnadní přípravu čaje na maximum.

Na trhu existuje nepřeberné množství rychlovarných konvic, které se liší funkcemi i designem. My se dnes v tomto článku chceme věnovat kategorii chytré rychlovarné konvice.

Co vše umí chytrá rychlovarná konvice?  

Samozřejmě, že i u rychlovarné konvice jde v především o ohřátí vody a to co nejrychleji s pokud možno co nejnižší spotřebou elektrické energie. Chytré rychlovarné konvice však nabízí řadu dalších výhod:

konvice 21) Nastavitelná teplota ohřevu vody
Chytrá konvice zvládne hravě klasické ohřívání vody na 100°C. Co však oceníte, je možnost nastavení i nižší konkrétní teploty ohřevu vody. Pokud tedy připravujete například zelený čaj matcha čaj, můžete na konvici nastavit teplotu vody na 80°C a máte jistotu, že tento čaj připravíte správně. Stejně tak můžete v rychlovarné konvici rozehřát med, aniž byste jej znehodnotili příliš vysokou teplotou. Stačí nastavit teplotu konvice na 40°C. Některé chytré rychlovarné konvice mají přímo přednastavené režimy jako např. med, mléko, čaj, káva atd.

2) Režim udržení teploty vody
Pijete teplé nápoje jako např. čaj doma neustále nebo pracujete v kanceláři a s kolegy chcete mít po ruce vždy konvici s připravenou teplou vodu na čaj? Některé chytré konvice dokáží udržet nastavenou teplotu vody i celý den. Záleží je na typu, který si vyberete.

3) Ohřátí vody na určitou hodinu
Pro ty, kteří vstávání zrovna nemilují, nabízí chytré konvice konvice skvělou funkci ohřátí vody v předem stanovený čas. Můžete tedy večer nastavit, kdy má být voda v konvici připravena a ráno bude opět o něco jednodušší. Konvice má senzor a nezapne se v případě, že v daný čas v konvici není voda. 

Existují typy konvic, které mají výše popsané funkce nastavitelné na displeji, jiné můžete kromě toho ovládat i přes mobilní telefon a aplikaci. Záleží tedy jen na Vás, čemu dáte při nákupu přednost. Rychlovarné konvice dnes kromě skvělých funkcí nabízejí i atraktivní design a samozřejmostí jsou pak bezpečnostní certifikáty na použité materiály i systémy ochrany před možnými nehodami způsobenými elektrickým proudem. 

Naši nabídku chytrých rychlovarných konvic naleznete ZDE.