Novinky z digitálního veletrhu CES

Pandemie zasáhla fungování veletrhů, a proto se letošní CES, který běžně probíhal v Las Vegas, stal čistě digitální verzí. Jaké novinky byly na tomto veletrhu představeny?

Consumer Electronics Show (CES) je největší světový veletrh spotřební elektroniky, který se od roku 1967 každoročně pořádá v Las Vegas. Jedná se o místo, kde se zpravidla objevují novinky, které se budou daný rok prodávat na světovém trhu.

Zdraví na prvním místě

cessLetos byl veletrh více zaměřený na zdravotnickou elektroniku, „health, wellness a fitness“ kategorii, tedy na hodinky a náramky s technologiemi, které nám pomohou udržet se v kondici, hlídat všechny možné zdravotní parametry a informovat o nich přímo lékaře. Například bylo představeno zařízení MedWand, s jehož pomocí si pacient sám změří tlak a teplotu a údaje se pak samy odešlou lékaři. Další novinkou je BioButton, což je nositelné zařízení o velikosti mince, které neustále měří teplotu, tepovou frekvenci, dechovou frekvenci a analyzuje průběh všech hodnot. Má být schopné včas upozornit na změny indikující začínající onemocnění Covid-19. Nebo třeba vylepšené Galaxy Watch 3 s EKG senzorikou.

 Zábava 

sachyVývojáři nezapomněli ani na herní vychytávky, které skvěle zabaví v období lockdownu. Hrát šachy tak můžete například s protihráčem, který je na druhém konci světa a figurky se budou pohybovat podle tahu soupeře, tuto novinku představila společnost Square Off.  Opravdu zajímavým kouskem zábavní elektroniky byla kostka WOWCube System. Jedná se o inovativní interaktivní herní platformu, která má podobu a částečně i vlastnosti známé Rubikovy kostky. Do této “konzole” můžete portovat hry, stažené přes příslušnou aplikaci v iPhonu, nebo si do ní dokonce naprogramovat vlastní hry.

 Chytrá domácnost

mobNa letošním CES se představily bezdrátové nabíjecí podložky BOOST CHARGE TrueFreeedom Pro s možností nabíjení více zařízení současně. Společnost Airthings představila produkt Wave mini, který slouží jako indikátor rizika vzniku plísně a také informuje o stavu ovzduší ve vnitřním prostoru. Zjednodušení života zajistí chytrá vodovodní baterie U by Moen. Můžete ji ovládat hlasem i bezdotykově, nastavit různé předvolby a ještě vás bude informovat o spotřebě vody. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení