Sleva až 30% na chytré kamery

Novinky z digitálního veletrhu CES

Pandemie zasáhla fungování veletrhů, a proto se letošní CES, který běžně probíhal v Las Vegas, stal čistě digitální verzí. Jaké novinky byly na tomto veletrhu představeny?

Consumer Electronics Show (CES) je největší světový veletrh spotřební elektroniky, který se od roku 1967 každoročně pořádá v Las Vegas. Jedná se o místo, kde se zpravidla objevují novinky, které se budou daný rok prodávat na světovém trhu.

Zdraví na prvním místě

cessLetos byl veletrh více zaměřený na zdravotnickou elektroniku, „health, wellness a fitness“ kategorii, tedy na hodinky a náramky s technologiemi, které nám pomohou udržet se v kondici, hlídat všechny možné zdravotní parametry a informovat o nich přímo lékaře. Například bylo představeno zařízení MedWand, s jehož pomocí si pacient sám změří tlak a teplotu a údaje se pak samy odešlou lékaři. Další novinkou je BioButton, což je nositelné zařízení o velikosti mince, které neustále měří teplotu, tepovou frekvenci, dechovou frekvenci a analyzuje průběh všech hodnot. Má být schopné včas upozornit na změny indikující začínající onemocnění Covid-19. Nebo třeba vylepšené Galaxy Watch 3 s EKG senzorikou.

 Zábava 

sachyVývojáři nezapomněli ani na herní vychytávky, které skvěle zabaví v období lockdownu. Hrát šachy tak můžete například s protihráčem, který je na druhém konci světa a figurky se budou pohybovat podle tahu soupeře, tuto novinku představila společnost Square Off.  Opravdu zajímavým kouskem zábavní elektroniky byla kostka WOWCube System. Jedná se o inovativní interaktivní herní platformu, která má podobu a částečně i vlastnosti známé Rubikovy kostky. Do této “konzole” můžete portovat hry, stažené přes příslušnou aplikaci v iPhonu, nebo si do ní dokonce naprogramovat vlastní hry.

 Chytrá domácnost

mobNa letošním CES se představily bezdrátové nabíjecí podložky BOOST CHARGE TrueFreeedom Pro s možností nabíjení více zařízení současně. Společnost Airthings představila produkt Wave mini, který slouží jako indikátor rizika vzniku plísně a také informuje o stavu ovzduší ve vnitřním prostoru. Zjednodušení života zajistí chytrá vodovodní baterie U by Moen. Můžete ji ovládat hlasem i bezdotykově, nastavit různé předvolby a ještě vás bude informovat o spotřebě vody.