Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Ekosystém aplikace SmartLife / Tuya Smart

Celá domácnost v jedné aplikaci

Aplikace Smart Life umožňuje pomocí mobilního telefonu nebo tabletu ovládat všechna podporovaná chytrá zařízení ve vaší domácnosti. Sortiment podporovaných produktů je opravdu široký a obsahuje téměř každé chytré zařízení v domácnosti. Jedná se například o chytrý vypínač osvětlení, chytrou zásuvku, ventilátor, difuzér nebo dokonce i o projektor noční oblohy a regulační ventil pro hadici na vaší zahradě. Všechna připojená zařízení tak máte neustále po ruce na jednom místě a nemusíte přeskakovat mezi více aplikacemi. Zároveň aplikace umožňuje jednotlivé produkty ovládat pomocí hlasových asistentů Amazon Alexa, Siri, Google Assistant i Cortana.

smartlife

Smart Life a Tuya Smart

Je zároveň důležité zmínit, že zařízení, které lze ovládat přes aplikaci Smart Life lze z pravidla ovládat i přes sesterskou aplikaci TUYA Smart. Obě platformy jsou téměř identické, nicméně Smart Life na rozdíl od TUYA Smart nabízí i funkci IFTTT (If This Then That) a proto doporučujeme upřednostnit aplikaci Smart Life.

image1

Instalace aplikace a prvotní spuštění

Dříve než se pustíte do rozsvěcení a zhasínání vaší chytré žárovky musíte si nejprve aplikaci SmartLife stáhnout z příslušného portálu ať už pro zařízení s operačním systémem Android či iOS. 

Při prvním spuštění aplikace je zapotřebí se zaregistrovat a tím si vytvořit uživatelský profil.

 • Registraci spustíte klepnutím na tlačítko “Registrovat” na úvodní stránce aplikace
 • Do příslušného políčka zadejte svoji emailovou adresu, na níž bude váš účet veden a potvrďte klepnutím na tlačítko “Načtěte ověřovací kód”
 • V tuto chvíli by vám do vaší schránky měl přijít e-mail s ověřovacím kódem, ten opište do aplikace
 • V neposlední řadě si nastavte libovolné heslo v rozmezí 6-20 znaků (včetně písmen a číslic), své nastavení potvrdíte tlačítkem “Dokončeno"

image5

Po úspěšné registraci a udělením potřebných přístupů máte napůl vyhráno.

Samotné propojování zařízení s vaším telefonem je snadné. Stačí se ujistit, že máte svůj chytrý telefon připojen k Wi-Fi síti, ke které chcete připojovat nové zařízení.

 • Na hlavní stránce v aplikaci klepněte na tlačítko “+”
 • Následně stačí z nabídky vybrat typ zařízení a kliknutím na něj svůj výběr potvrdit
 • Teď je na čase zařízení přepnout do párovacího režimu (aktivace tohoto režimu je indikována pravidelným blikáním LED diody) a v aplikaci potvrdit, že se zařízení v tomto režimu nachází
 • Budete dotázáni vyplnit přihlašovací údaje k vaší Wi-Fi síti
 • V tuto chvíli probíhá připojování zařízení a propojování jej s vaším účtem v aplikaci SmartLife
 • Po úspěšném propojení vám aplikaci ještě nabídne zařízení přejmenovat (pro případ, že třeba používáte více ventilátorů ve vaší domácnosti)
 • Celý proces dokončíte kliknutím na “Dokončeno”

image4Jednotlivé produkty následně ovládáte skrze ovládací panel, který plně nahrazuje právě ovladač či spínací tlačítka na samotném zařízení.image6

Klik – život na dálkové ovládání (pozn. work in progress)

Velikou výhodou aplikace SmartLife je to, že podporuje webové služby IFTTT (If This Then That). Obdobně jako Adam Sandler ve stejnojmenném filmu můžete i vy svoji chytrou domácnost ovládat pouhým jedním kliknutím na obrazovku vašeho mobilního zařízení.

Co přesně tato služba umožňuje? Nastavíte si různě dlouhou sekvenci kroků pro vaše chytrá zařízení. Posloupnost můžete spouštět buďto na základě vnějšího podnětu (západ slunce, změna počasí apod.) či jednoduše klepnutím na spínací tlačítko na obrazovce.