Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Chytrý ventilátor - pomocník do teplých letních dnů

Určitě si dokážete představit situaci, kdy je letní horký den, ale vy máte práce až nad hlavu, a tak je představa strávení tohoto dne ležením u bazénu nepředstavitelná. V tomto případě je nutné vytvořit ve své kanceláři či pracovně takové podmínky, aby se práce nestala neúmornou otročinou. Mezi nejdůležitější výhody každého ventilátoru nepochybně patří jeho přenositelnost, cenová dostupnost, velikost a nerušivý design.

Hae3ecd48e0844fb0918d9930e9ea97f2IČím se ovšem liší chytrý ventilátor od toho klasického?

Hlavním rozdílem mezi klasickým ventilátorem a tím chytrým je v možnosti jeho ovládání. Chytrý ventilátor je možné ovládat hlasově pomocí hlasových asistentů nebo přes mobilní aplikaci SmartLife. Díky tomu už nebudete muset ručně manipulovat s ovládáním nacházejícím se na ventilátoru, ale z pohodlí Vaší židle vydáte pokyn a chytrý ventilátor splní Vaše přání.

Tato praktická dovednost se Vám bude náramně hodit když budete odpočívat na gauči či spát v posteli. V mobilní aplikaci lze nastavit i dobu, po kterou má být zařízení v provozu. Pokud tedy půjdete spát a přejete si za pár hodin, aby se ventilátor vypnul, tak stačí pouze kliknout na příslušné tlačítko v mobilu. Samozřejmostí zůstává i využití klasických metod ovládání jako je pomocí ovladače anebo ruční ovládání. Není tedy problém pořídit si tento produkt do velké domácnosti, kde žije více generací najednou. Každý si najde to svoje oblíbené ovládání a může si užít výrobek naplno.

Dalším podstatným rozdílem je jeho výkon. U chytrého ventilátoru můžete namísto 3 režimů foukání, které jsou nejtypičtější pro několik klasických ventilátorů na trhu, zvolit mezi 4 různými režimy foukání.  Dalším rozdílem je, že oproti klasickým 3 čepelím jich má chytrý ventilátor rovnou 7, což je víc než dvojnásobek.

Instalace v pár krocích

Propojení ventilátoru s mobilní aplikací TUYA Smart je naprosto snadné. Nezabere déle než pár minut. V následujících bodech vás celým procesem provedeme.

  • Po úspěšném nainstalování aplikace SmartLife na své chytré zařízení s operačním systémem iOS či Android a založení uživatelského účtu se ujistěte, že máte ventilátor zapojen do zdroje. Zároveň je zapotřebí, aby byl ventilátor v režimu „párování“ (podržením spínacího tlačítka po dobu alespoň 5 vteřin). Jakmile začne na ventilátoru blikat modrá kontrolka, je připraven k propojení s telefonem.
  • V samotné aplikaci se vám hned zobrazí ventilátor jako nové zařízení. Přidejte jej kliknutím na „Go to add“ a „+“. Budete dotázáni, abyste vybrali a zadali přihlašovací údaje k Wi-Fi síti, na níž se následně ventilátor napojí.
  • Proces připojování by neměl trvat déle než desítky vteřin. Po úspěšném spárování můžete ještě ventilátor přejmenovat.
  • Stisknutím tlačítka „Dokončeno“ celý proces dokončíte.

 

Picture1_2

 

Ovládání je hračka

Propojování máme za sebou. Teď je na čase ta zábavnější část.

Aplikace plně nahrazuje veškerá tlačítka na ventilátoru i samotný ovladač (který je součastí každého balení). Samotný vzhled ovládacího panelu je velice intuitivní.

  • Spínač“ umožňuje ventilátor zapnout/vypnout.
  • Wind Speed“ nabídne hned 18 stupňů intenzity foukání. Jednotlivými tlačítky „Čerstvý“, „Přírodní“, „Inteligentní zařízení“ a „Spánek“ můžete přepínat mezi jednotlivými režimy. Ventilátor se tak přizpůsobí vašim aktuálním potřebám.
  • Countdown“ nabídne nastavení časovaného vypínače právě pro případ, že zrovna usínáte a nepotřebujete, aby na vás ventilátor celou noc foukal.
  • Left-and-Right-Swing“ aktivuje otáčení hlavice ze strany na stranu. Můžete si tím právě nastavit i konkrétní místo na které bude ventilátor směřovat.
  • Přepínačem „Světlo“ vypnete podsvícení displeje na noze ventilátoru, aby vás nijak nerušilo. Obdobně zamýšleno je i tlačítko „Hlas“, které deaktivuje zvukovou odezvu ventilátoru na jednotlivé příkazy.

 

Picture2_1

Pokud máte již zakoupené nějaké další výrobky fungující přes aplikaci SmartLife, tak se chytrý ventilátor stane skvělým doplňkem do Vaší chytré domácnosti a skvěle zapadne do IT ekosystému, který lze ovládat jednoduše právě přes aplikaci SmartLife.