Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Aroma difuzéry - provoní váš domov

Aroma difuzér se skvěle hodí na aromaterapii, a také jako bytový doplněk, který doplní váš interiér i hrou světel. Postará se o rovnoměrné rozptýlení vůně po celé místnosti a v neposlední řadě je chytrý, takže jeho ovládání lze usnadnit pomocí mobilní aplikace. Aroma difuzér je moderní výrobek vhodný pro domácí použití pro terapii vůní (aromaterapii), která vám zlepší náladu a také zdraví.

Zkuste si ho doma zapnout, pohodlně se usaďte a prostě relaxujte.

H855383034d414a53a964d40c74a98706q

Jaký typ difuzéru vybrat? Jak se používá a jaké výhody mají esenciální oleje na zdraví a duševní pohodu?

Aroma difuzéry

Na trhu existují 4 typy difuzérů: ultrazvukový, tepelný, nebulizér a odpařovací. Všichni mají stejný účel, a to pomocí aromatických olejů zrelaxovat jak tělo, tak i mysl. Uvolnit od stresu a dopřát požitek z příjemné vůně aromatických esenciálních olejů. Který typ z nabízených difuzérů na trhu si ale vybrat?

 

 

 

 

 

Kritérií, podle čeho vybírat, existuje celá řada. My Vám zprostředkujeme aspekty, které si myslíme, že jsou ty nejdůležitější.

  • Oblast pokrytí
  • Formát (přenosný, dobíjecí atd.)
  • Vzhled
  • Objem zásobníku
  • Rozměry
  • Hlučnost

 

Nejoblíbenější typ

Jak uvádí uznávaný americký odborník na esenciální oleje Hope Gillerman, tak nejvhodnějšími aroma difuzéry jsou ultrazvukové. Ultrazvukové difuzéry používají elektronické frekvence, aby vytvořily vibrace co nejrychleji. Tímto se vytvoří efekt jako kdyby se voda vařila, avšak bez užití tepla. Vibrace rozbijí esenciální oleje na mikročástice, které potom vypustí do vzduchu ve formě jemné mlhy.

Ultrazvukové difuzéry patří mezi levnější typy difuzérů na trhu. Jsou poměrně tichý a obvykle vykazují minimální chybovost. Provoz může být zařízen skrze zapojení difuzéru do zásuvky nebo vložením baterií.

Použití

Ke správnému použití je nutné naplnit nádržku vodou a přidat 3-5 kapek na 100 ml vody (obecné pravidlo, zvažte i velikost místnosti). Intenzitu můžete postupně zvyšovat přikapáváním vybraného esenciálního oleje, který bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům. Zle platí zlaté pravidlo, že méně je více, protože příliš esenciálního oleje může způsobit migrény a oční podráždění. U některých olejů postačí méně kapek (např. skořice, které je velmi aromatická) nebo více (grep, citrón). Potom už jen stačí zapojit přístroj do zásuvky nebo zapnout, pokud přístroj běží na baterie. Lze nastavit intenzitu vypouštění páry a časové rozmezí, po zvolené době se zařízení samo vypne. Používání difuzéru je doporučeno v intervalech, kdy je zapnutý a zase nějaký čas vypnutý.

HTB1ui.IOAvoK1RjSZPfq6xPKFXaL
Hra barev

Difuzéry jsou vybaveny také podsvícením LED světlem nebo páskem. Barvy navodí příjemnou atmosféru a Vy si můžete užít pravý wellness zážitek i v domácím prostředí. Na mobilní aplikaci (nebo přímo tlačítkem na difuzéru) si můžete nastavit konkrétní barvu, nebo nechat barvy postupně měnit. Světlo je decentní, nicméně přesto, že by Vás rušilo, lze ho vypnout úplně.

Esenciální oleje a účinky

Tento typ olejů obsahuje vysoce koncentrované komplexní látky s multifunkčními vlastnostmi a zdravotními a prevenčními účinky. Dbejte proto na výběr kvalitních olejů, jež jsou čistě přírodní, neboť syntetické složení nemá žádné účinky na lidský organismus. Dalším parametrem pro výběr esence je účinek, který má olej zajistit. Obecně můžeme rozlišovat mezi oleji, které jsou energizující, povzbuzují mysl, dokážou nastartovat organismus (grep, máta peprná, rozmarýn) a mezi uvolňujícími a zklidňujícími oleji (levadnule, heřmánek, kozlík, jasmín). Esence mohou také zajistit neutralizaci pachů a dezinfekci vzduchu (máta, eukalyptus, citrón, pomeranč).

Difuzér působí blahodárně nejen na psychické zdraví, ale tím, že zvlhčuje také vzduch, dokáže pomoci s uvolněním ucpaných dýchacích cest a je vhodný pro úlevu při nachlazení.

V naší nabídce chytrých difuzérů naleznete také esenciální oleje, které doplní Váš nákup. U každého oleje naleznete podrobnější popis vlastnosti a účinků na Vaše zdraví a mysl.

Věříme, že každý si vybere z naší široké nabídky různých tvarů difuzérů a může si zvolit terapii na míru podle účinků esenciálního oleje, nebo podle nálady na danou vůni a barvy.