Sleva až 30% na všechny chytré zvonky

Horké novinky z veletrhu CES 2023

Veletrh CES je největší veletrh spotřební elektroniky. Je to místo v Las Vegas, kde se každoročně shromáždí všechny High-Tech novinky z celého světa. A že byl letošní ročník opravdu vydařený se můžete přesvědčit sami. Níže přinášíme novinky pro chytrou domácnost z různých kategorií, které nás zaujaly a které podle našeho názoru přináší svěží vítr do světa inovativních technologií. 

 
Sluchátka a respirátor v jednom
sluchátka s filtrací vzduchuRevoluční pohled na filtraci vzduchu přinesla společnost Dyson a jejich sluchátka Zone s odnímatelnou částí pro filtraci vzduchu, kterou lze připnout ke sluchátkům a nasadit na nos a ústa. Touto úpravou vznikne v podstatě designový respirátor, který Vás může ochránit například před nejrůznějšími kvmeny vdechovaných virů, prachovými částicemi a dalšími škodlivinami z ovzduší. Nejen, že sluchátka nabízí inovativní řešení ochrany před respiračními onemocněními, ale také mají neotřelý design, se kterým jejich majitel na veřejnosti určitě vzbudí pozornost. Tato novinka na sebe na veletrhu upoutala nemalou pozornost návštěvníků a pravděpodobně o ní v budoucnu ještě uslyšíme.

 

Ptačí krmítko s kamerou, notifikací a určením pozorovaného druhuPtačí krmítko s kamerou, notifikací a určením právě  pozorovaného druhu

Milovníkům ptáků předvedla společnost Bird Buddy skvělou možnost, jak už nepropásnout žádnou příležitost k jejich pozorování. Chytré krmítko pro ptáky s integrovanou kamerou nejen že pošle majiteli notifikaci vždy, když se ke krmítku ptáci dostav, ale také dokáže určit pozorované druhy. Společnost Bird Buddy věří, že funkci určení pozorovaného druhu uvítají nejen začátečníci, ale také zkušenější pozorovatelé, kterým se může naskytnout mimořádná příležitost pozorovat druh, který není až tak běžně k vidění. Společnost na veletrhu CES představuje několik modelů, včetně dávkovače tekutého krmiva pro kolibříky (na obrázku) a jednoho se zásobníkem na semena.

Naučte Vašeho psa mluvit

Naučte svého psa mluvit s FluentPetSystém FluentPet Connect s trochou nadsázky naučí Vašeho psa mluvit. Pokaždé, když váš mazlíček stiskne tlapkou tlačítko, uslyší Váš hlas, který mu oznámí předmět nebo činnost spojenou s danou dlaždicí. Vašeho mazlíčka je třeba nejdříve vzdělávat a postupně jej naučit, co které tlačítko představuje. Po vyškolení se pak váš mazlíček dotkne příslušného tlačítka, aby vám dal vědět, co chce nebo potřebuje a Vy už nebudete muset nikdy tápat, co jeho upřený pohled spojený s kňučením zrovna znamená.

 

Bezkabelová televize

Televize bez kabelůTelevizor OLED s úhlopříčkou 55 palců potěší všechny milovníky bezdrátových technologií. Televize nemá vůbec žádné kabely. Nemá dokonce ani napájecí kabel, funguje na dobíjecí baterie a dá se pověsit na stěnu bez montážního vybavení. Další inovací je rozlišení televize, které se dá navýšit až na 8K pomocí spojení 4 samostatných TV panelů – a to opět bez kabelů. Spojení neobsahuje ani žádné rámečky a Vy si tak budete moci vychutnat celistvý obraz ve vysokém rozlišení. Toto sympatické řešení uvedla na veletrhu společnost CEO hung.

Spa Sprcha

Sprcha s funkcí aroma SpaSpolečnost Kohler představila sprchové hlavice, které Vám nabídnout SPA zážitek přímo u Vás doma a za zlomek ceny v porovnání s návštěvou wellness a SPA center. Jejich hlavice totiž dokáže  obohatit vodu o příjemnou vůni a proměnit tak sprchování v nevšední zážitek. Stačí vložit do sprchového systému vonnou kapsli s esenciálními oleji (např. směs levandule a vanilky, šalvěje a pačuli nebo heřmánku a zeleného čaje). O zbytek se pak postará sama sprchová hlavice. Největší výhodou je, že hlavice má jednoduchou instalaci a nepotřebuje žádné stavební úpravy.