Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Co vše umí chytrá klika nebo zámek a jak Vám můžou usnadnit život?

Jste ten typ, co permanentně hledá klíče? Máte doma ratolesti, které ztrácí klíče tak často, že Vás přivádějí k šilenství? Nebo jste jen fanda Kliky (2)chytrých řešení pro domácnost a smart technologie Vás prostě přitahují? Pojďme se podívat na to, co pro Vás může chytrá klika udělat. 

Jak to funguje? 

Chytré kliky a zámky umožňují především otevírat dveře bez nutnosti klíčů. Kliky fungují s aplikací, pomocí které se dá vše potřebné nastavit. Některé typy zvládají také ukládat data o tom, kdy a kým byly dveře otevřeny, takže v případě potřeby máte jednoduše přehled o příchodech a odchodech. Samozřejmostí je pak možnost přidělení unikátního kódu, otisku nebo třeba karty pro větší množství uživatelů. Dříve byl samožřejmostí na každé klice i číselník pro zadání číselného kódu. Pro milovníky čistého designu máme dobrou zprávu, dnešní kliky se prodávají ve variantách s číselníky i bez nich.

Jakým způsobem můžu s chytrou klikou otevírat dveře?

1) Aplikací v mobilním telefonu
Jednoduše nahrajete do mobilního telefonu aplikaci, díky které si přes Bluetooth připojení snadno otevřete. 
2) Otiskem prstu
Čtečka otisků umožňuje otevřít otiskem prstu. 
3) Vstupní kartou
Některé kliky disponují vstupními kartami, s jejichž pomocí hravě otevřete.
4) Zadáním číselného kódu
Kliky opatřeny čísleníkem nabízí možnost otevření pomocí zadání unikátního PIN kódu.
5) Dálkový ovladačem
Některé kliky lze odemykat i pomocí dákového ovladače.

Jak obtížná je montáž chytré kliky? 

Je to až překvapivě snadné. Montáž není složitější než montáž klasického dveřního kování. Ke každé klice obdržíte návod, dle kterého montáž hravě zvládnete. Práci Vám usnadní správná volba velikosti kliky (údaj v mm), kdy rozteč odpovídá původní vzdálenosti otvorů na kliku a zámek (měříme vždy od středu obou otvorů). Pokud se nechcete roztečí zaobírat, můžete jednoduše zvolit takový typ kliky, který má zlášť zámek a kliku (tzn. zámek s klikou nejsou součástí jednoho panelu, ale jsou to dva samostatné kusy, jak je vyobrazeno na obrázku níže). V případě, že byste si i tak nebyli při montáži něčím jistí, naši kolegové z technické podpory Vám rádi poradí.

rozteč a výběr kliky

Jak obtížná je montáž chytrého zámku? 

Montáž chytrého zámku je ještě snadnější než montáž chytré kliky a jsme si jisti, že montáž hravě zvládnete. Pro názornou ukázku přikládáme video zde

Zvládne klika i nepříznivé počasí? 

vodotěsná klika (1)Ano, v naší nabídce máme i outdoorové kliky, které jsou odolné vůči vodě, prachu a dalším nepříznivým vlivům. Pokud hledáte právě takovou kliku, vybírejte například z těchto modelů: BOT Chytrá klika TTLock H1 72mm stříbrná nebo BOT Chytrá klika TTLock H3 černá. Pokud plánujete mít kliku umístěnou venku v oblasti s přímými vlivy počasí, prosím mějte na paměti zakoupení kvalitních baterií, které tuto zátěž snesou lépe a jejichž výdrž bývá delší. 

Můžu dveře otevřít i na dálku? 

Ano. Pro tyto účely slouží Gateways, které je nutno ke klice pořídit zvlášť. Klika se pak pomocí Gateway propojí přes WiFi a připojí k aplikaci odkudkoliv na světě. Vy tak můžete otevřít dveře nebo nastavit přístup (i časově omezený) komukoliv potřebujete. Odkudkoliv. 

Potřebují chytré kliky přívod elektřiny? 

Ne. Všechny naše kliky jsou poháněny tužkovými bateriemi typu AAA. Instalace kliky tedy není spojena s žádnými úpravami elektrických rozvodů v domě. 

Co když v klice dojdou baterie? 

Všechny naše kliky fungují na baterie, jejichž životnost je v klice za standardních podmínek až 10 měsíců. V aplikaci naleznete indikátor stavu baterie, takže máte vždy přehled o tom, zda ještě máte dostatek času na jejich výměnu. V případě nízkého stavu baterií Vás aplikace upozorní předem na potřebu výměny. Pokud by se i přesto stalo, že se klika vybije, nemusíte se obávat. Každá naše klika disponuje záložním manuálním otevřením klíčem, některé modely se dají připojit i na záložní zdroj energie (např. powerbanku). 

Chci chytrou kliku nebo chytrou cylindrickou vložku (chytrý zámek)?  

klika vs zamek (2)Záleží na tom, co vše od chytrého otevírání dveří očekáváte. Chytré kliky jsou designovým prvkem každých dveří. Chytré zámky jsou nenápadnější a jednodušší na instalaci. Pokud máte doma alespoň základní nářadí (jako je šroubovák), jejich výměna je otázkou pár minut. Rozdodnutí, čemu dáte přednost, je tedy čistě na Vás.  

Je třeba k chytré klice i klasická cylindrická vložka (klasický zámek na klíč FAB)?

klika fotkaNení. Záleží jen na Vás, zda ji využijete. Cylindrická vložka odemyká a zamyká dveře pomocí klasického klíče. Pokud chcete mít možnost kombinovat chytré otevírání dveří s tím klasickým (tedy hezky po staru klíčem), pak cylindrickou vložku určitě využijete. Některé naše kliky dodáváme včetně klasické cylindrické vložky, nicméně můžete použít i tu, kterou již máte doma. Výhodou je, že nemusíte měnit staré klíče za nové. Jediným úskalím je, že musíte zkontrolovat, zda má vaše stará cylindrická vložka rozměr shodný s tou pro chytrou kliku. Pokud Vám stačí chytré otevírání dveří a s klíči se chcete rozloučit, pak se bez ní určitě obejdete a postačí pouze koupit chytrou kliku. Koupě samostatné chytré kliky, která nemá otvor pro FAB je ideálním řešením například při výběru kliky do interiéru.

Chci aplikaci Tuya Smart nebo TTLock?  

Naše kliky využívají aplikace Tuya Smart (Smart Life) a TTLock. Obě aplikace jsou zdarma. S těmito aplikacemi máme nejlepší zkušenosti a víme, že fungují spolehlivě. Pokud již doma máte nějaký produkt, který podporuje aplikaci Tuya Smart/Smart Life nebo v budoucnu byste rádi pořídili více produktů pro chytrou domácnost, zvažte pořízení kliky, která pracuje právě s touto aplikací. Vše v budoucnu jednoduše propojíte, usnadníte si práci a ušetříte spoustu času s hledáním. Velké množství produktů na našem e-shopu s touto aplikací spolupracuje a Vy tak budete mít ulehčenou práci se spárováním produktů. Pokud naopak vyžadujete od kliky detailnější nastavení nebo chcete v objektu instalovat větší množství klik, pak doporučujeme aplikaci TT Lock. Nevíte si rady? Neváhejte kontaktovat naši technickou podporu, kolegové Vám rádi poradí. 

Níže naleznete videa znázorňující, jak funguje chytrá klika nebo chytrý zámek a jak obtížná je instalace chytrého zámku: