Sleva až 30% na všechny chytré zvonky

Chytrý květináč - pomůcka pro začátečníky i zkušené zahradníky

chytrý květináč 3Čerstvé bylinky, kdo by je nemiloval? Výživoví poradci je opěvují pro značné množství léčivých látek, šéfkuchaři pro vylepšení chuti v každém receptu.

Nákup bylinek se ale může prodražit a to i v případě zakoupení celého květináče, ve kterém bohužel po pár dnech často uhynou. Ideálním řešením je vypěstovat si bylinky na vlastní pěst. Ne každému se to ale v domácích podmínkách daří. A právě proto si v poslední době získávají chytré květináče obrovskou oblibu.

Pro koho jsou chytré květináče určeny?

Ač se zdá pěstování pažitky, bazalky či koriandru jako banalita, ne každý má doma vhodné podmínky pro jeho realizaci. Pokud nemáte dostatek přirozeného světla, balkon ani zahradu. Pravděpodobně již máte pár neúspěšných zahradnických pokusů za sebou.
Na zahradě či balkonu navíc není možné pěstovat bylinky celoročně. Zároveň musí pěstitel zajistit bylinkám vláhu a neopomínat pravidelné zalévání.
Chytrý květináč má inteligentní elektronickou kontrolku vody, která vás upozorní v případě nedostatku vody. Rostliny jsou tak automaticky zavlažovány bez nutnosti každodenního zalévání. Je tedy vhodný i pro méně zodpovědné zahradníky. Hodí se nejen pro pěstování již zmíněných bylinek, ale vyroste v něm i malé ovoce a zelenina, vanilka, sukulenty a menší květiny.

Výrobci chytrých květináčů se inspirovali u NASA. Rostliny jsou v nich pěstovány tak, aby kořeny rostlin byly nepřetržitě zásobovány vodou, kyslíkem a živinami.
Jedná se o hydroponické pěstování s pomocí LED světel.

Hydroponní pěstování

chytrý květináč2Co je to hydroponie? Je to způsob pěstování bez půdy - tedy pouze za použití vody, živného roztoku a samotné rostliny. Má hned několik výhod. Bez půdy či jiného substrátu se minimalizuje riziko vzniku plísně. Je tedy vhodná pro alergiky. Při hydroponním pěstování máte přesně pod kontrolou složení živin, které rostlince poskytujete. Bylinky zakoření rychleji než v půdě a nemusí se tak často přesazovat. Rostliny takto rostou rychleji a rychleji také sklízíte úrodu. Chytrý květináč má chytrou modrou kontrolku, která vás vždy upozorní, že je čas rostlinu zalít.

Nejefektivnější kombinace světel

V chytrém květináči je pomocí LED žárovek možno kombinovat růžové a bílé světlo pro podporu růstu. Proč dvě světla? Nestačí snad jedno? Každé ze světel má jinou vlnovou délku a také jiný efekt na růst rostliny. Růžové světlo vzniká kombinací modrého a červeného přičemž modré světlo je primárně určeno pro celkový růst rostlin, zatímco červené podporuje spíše růst plodu a květu. Bílé světlo potom doplňuje spektrum vlnových délek, aby bylo pěstování co nejefektivnější. Navíc je možné toto světlo využít jako osvětlení domácnosti.

Další výhody chytrých květináčů Blueroad.cz

Jednou z výhod je také bezesporu design. I květináč může být krásným doplňkem vaší domácnosti. Nejen že budete mít doma něco “živého” a zelného, ale i samotný květináč udělá parádu. Díky lesklému bílému designu se hodí téměř kamkoli. Zmíněné bílé světlo navíc může suplovat stolní lampu.

Další výhodou je, že jeden chytrý květináč pojme dva semenné lusky. V jednom květináči tak můžete pěstovat více rostlin současně. Je samozavlažovací vejde se do něj dostatek vody na to, aby zavlažovat rostliny zhruba jeden celý měsíc.

Není divu, že jsou chytré květináče jedním z nejoblíbenějších chytrých doplňků do domácnosti. Ještě ho nemáte? Vyberte si některou ze dvou variant, které nabízíme.