Chytrá klika H21 nyní za akční cenu 2799 Kč

Chytrá žárovka - drobnost, která vám změní život

Světlo je samozřejmou součástí našeho života. Ovlivňuje to, jak vidíme svět, vnímáme barvy a orientujeme se v prostoru. Má dopad na naši náladu, efektivitu práce i zdraví. O tom, že největší benefity člověku přináší světlo přirozené, není pochyb. My ale žijeme v zeměpisných šířkách, ve kterých může být světlo pod obzorem až 15 hodin denně. Jak si tedy pomoci k tomu, abychom interiérové světlo co nejlépe přizpůsobili svým potřebám a biorytmu? Chytrá žárovka je jednoduchým, moderním a šetrným řešením!

Co je to chytrá žárovka?

Už se vám někdy stalo, že jste leželi ve vyhřáté posteli a najednou jste si uvědomili, že jste v kuchyni zapomněli zhasnout? Tak s tím je teď konec. Chytrá LED žárovka je dokonalý pomocník pro efektivní osvětlení domácnosti. S vaším mobilním telefonem komunikuje prostřednictvím aplikace Smart Life a umožní vám tak světlo vypnout či zapnout, ovládat jeho intenzitu, tón a barvu. A to bez jediného kroku! Nyní už nemusíte dělat kompromisy a nakupovat speciální lampy či žárovky pro různé příležitosti. Jedna chytrá žárovka dokáže vykouzlit ambientní osvětlení pro večeři s přáteli, ale také praktické jasné světlo pro čtení a práci. Přitom má životnost až 40 000 hodin.

Světlem k vyšší produktivitě či lepší náladě

barvy a intenzitaPři výběru vhodného osvětlení místnosti je důležité správně zvolit barvu (teplotu chromatičnosti) a intenzitu světla.

Barva světla

Teplota chromatičnosti je udávána v kelvinech a obvykle lze vybírat mezi odstíny oranžové, žluté, bílé až modré. Čím je hodnota vyšší, tím má světlo chladnější odstín. Takové světlo má povzbuzující účinek a hodí se pro pracovní plochy v kuchyni, pro kanceláře, nákupní střediska, ale také koupelny. Zejména v zimním období může mít světlo chladnějších tónů pozitivní vliv na naši náladu a zvýšit efektivitu práce. Teplé tóny naopak evokují pocity relaxace a klidu. Jsou vhodné k odpočinku a proto jsou obvykle voleny do ložnice, dětského pokoje nebo obývacího pokoje.

Intenzita světla

Lidské oko je velmi citlivé a přizpůsobivé a dokáže rozeznávat předměty i ve světelně nekomfortních podmínkách. To má však velký dopad na náš výkon, soustředění, energii, psychické rozpoložení i zdraví. Čím je intenzita světla vyšší, tím na činnosti lépe vidíme a více se soustředíme. Zároveň však může působit až dráždivě zejména na děti nebo osoby vyššího věku. Proto je důležité také intenzitu osvětlení správně volit s ohledem na naši činnost, věk i denní dobu.

Ať se vaše žárovka přizpůsobí vám!

Jaké světlo ale zvolit do kuchyně spojené s jídelnou? Jasné světlo pro vaření nebo příjemné tlumené k večeři? Co když chci výrazné světlo do koupelny pro ranní sprchu, ale jemné pro večerní koupel? Díky chytré žárovce si nemusíte vybírat jedno nebo druhé. Nemusíte se přizpůsobovat vaší žárovce. Vaše žárovka se přizpůsobí vám!

Časovač světla – skvělý pomocník, který vám ušetří spoustu peněz

Máte v domácnosti chronického “nezhasínače”? Pokud je vaše odpověď NE, pravděpodobně jste to vy.  Podle průzkumu v oblasti úspor energie tři čtvrtiny lidí zapomínají zhasínat, a to zejména večer. Podle stejného průzkumu je zbytečné svícení pravidelným předmětem hádek ve čtvrtině rodin.

Chcete-li šetřit přírodu, svoji peněženku a zachovat domácí pohodu, přijde vám vhod funkce časovače světla. Nastavte si v aplikaci Smart Life odpočítávání či přesný čas zhasnutí a problém je vyřešen.

Instalace aplikace a ovládání

 Spárování žárovky s aplikací a její ovládání jsou naprosto bezproblémové a intuitivní. Po stažení aplikace Smart Life na App store či Google play a založení uživatelského účtu našroubujte žárovku do lampy nebo lustru a světlo zapněte. Instalaci žárovky do aplikace provedete jednoduše ve třech krocích.

  1. Pomocí aplikace naskenujte QR kód, který naleznete na obalu výrobku.
  2. Třikrát zhasněte a rozsviťte.
  3. Potvrďte přidání žárovky do aplikace a zadejte přihlašovací údaje vašeho Wi-Fi připojení.

 

Pakliže jste novým uživatelem, věřte, že prvních pár dní bude chytrá žárovka vaší novou hračkou. Neustálému měnění tónu a intenzity světla zkrátka nejde odolat.

 V rozhraní aplikace naleznete 4 záložky. První z nich vám skýtá možnost nastavit teplotu a jas světla pomocí škály. Druhá umožňuje nastavení barvy světla a sytost barvy osvětlení. Ve třetí záložce můžete využít přednastavených schémat osvětlení nebo si tato schémata vytvořit. Pokud tedy jdete například číst, nastavení vhodného jasu a tónu světla je otázkou dvou vteřin. Poslední záložka nabízí možnost odpočítávání a časovače. Bojí se vaše děti tmy? Nastavte jim světlo na 20 minut a ušetřete si tak cestu do dětského pokoje.

  Android - 10Android - 11Android - 12Android - 13

Světlejší budoucnost ve vašich rukách

Chytrá žárovka si najde místo v každé moderní domácnosti. Pomůže přinést světlo do vašich domovů. Světlo přesně podle vašich představ a aktuálních potřeb. A to vše prostřednictvím mobilní aplikace. Dá se tedy bez nadsázky říci, že světlejší zítřky jsou ve vašich rukách.